BURSA ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ

Bursamız, ülke genelinde organize sanayi bölgelerinin kurulmasına öncülük etmiştir. 1961 yılında, bir müşavirlik firması, "Devlet Planlama Teşkilatı" adına, uygun bir sanayi alanı bulmak için Türkiye'nin her tarafında bir araştırma yapmıştır. Bu araştırma özellikle Bursa, İstanbul, Adapazarı, Adana, Mersin ve Zonguldak şehirlerinde gerçekleştirilmiştir.

Bu çalışmalar sonucunda, Bursa'nın bu tür bir proje için Türkiye'deki en uygun şehir olduğuna karar verilmiş ve bu öneri bir raporla sunulmuştur. Bursa Organize Sanayi Bölgesi, türünün gerçekleştirilen ilk örneğidir.

BURSA OSB’de yüksek standartlardaki hizmetleri devam ettirmek için her türlü altyapı bakım hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca, çöp toplama, yangın söndürme ve ambulans hizmetleri, firmalara ücretsiz olarak sunulmaktadır.

10.10.2012 tarihinde yapılan genel kurul ile BTSO' dan ayrılarak bölge katılımcıların oluşturduğu genel kurul aşamasına geçilmiş, BTSO Organize Sanayi Bölgesi olan ismi Bursa Organize Sanayi Bölgesi olarak değiştirilmiştir.

Böyle önemli bir iş kolundaki planlama problemleri, para, işgücü ve zaman kaybına neden olmakta, bu durumdan işletmeciler kadar ülke ekonomisi de zarar görmektedir. Sanayileşme ile, gelişen piyasa şartlarına ayak uydurmak için sanayi yapıları, işlevini sürekli bir şekilde yerine getirebilmeli, gelişme ve büyüme şartlarına uygun durumda olmalıdır.

Faaliyette Olan Organize Sanayi Bölgeleri

Bursa Organize Sanayi Bölgesi
Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi
Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi
Uludağ Organize Sanayi Bölgesi
İnegöl Organize Sanayi Bölgesi
İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi
Kestel Organize Sanayi Bölgesi
Mustafa Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi
Mustafa Kemalpaşa – Mermerciler Organize Sanayi Bölgesi
Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi
Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi
Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi
TOSAB Bursa Tekstil Boyahaneleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi
Kayapa Organize Sanayi Bölgesi
Yenice Organize Sanayi Bölgesi

TURKAY PROJE MÜHENDİSLİK İNŞAAT A.Ş.

Dijital Katalog

Dijital Kataloğumuzu İnceleyin

Planlı, sistemli, güvenli, kaliteli, hızlı, yenilikçi… Turkay İnşaat’ı daha yakından tanımak için dijital kataloğumuzu inceleyin.