Çelik konstrüksiyon fabrika yapımı çok büyük boyutlarda metal yapı imalatı gerektirdiğinden alanında tecrübeli ekipler ve yeni teknoloji ile desteklenen üstün donanım gerektirmektedir.Çelik konstrüksiyon taşıyıcılı sanayi tesisleri ve fabrika yapımı maliyetleri için bizden destek alabilirsiniz.

Çelik konstrüksiyon fabrika inşaatı nasıl yapılır?

Çelik konstrüksiyon fabrika yapımı, yapısal çelik imalatı, projelendirme ve mühendislik işlemleri ile mümkündür. Uzun yıllardır çelik konstrüksiyon alanında hizmet veren firmamız, çelik konstrüksiyon fabrika yapımı konusunda mühendislik hizmetleri vermektedir. Sanayi kuruluşları çok farklı ihtiyaçlara göre çeşitli özel tasarımlara gereksinim duyabilmektedir. Standart çelik konstrüksiyon imalatının yanı sıra özel tasarım çelik konstrüksiyon imalatı ile de her türlü ihtiyaca çözüm sunuyoruz.

Çelik konstrüksiyon fabrika inşaatı, dijital programlar aracılığı ile en ince ayrıntısına kadar hesaplama ve modellemeler ile tasarlanır. Çelik yapıyı 3 boyutlu olarak tasarlayarak projelendirir, hesaplamalarını yapar ve imalat şemasını çıkararak sorunsuz bir üretim sürecine hazırlık yaparız. Çelik konstrüksiyon fabrika projelerinin mutlaka statik proje çizimi ve hesabı, ağır çelik statik projesi üzerine tecrübeli mühendisler tarafından yapılmalı ve imzalanmalıdır.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapımı Maliyeti Nedir?

Çelik konstrüksiyon fabrika maliyetleri için müşteri ile yapılan görüşme sonrasında avan proje çizimi yapılır. Avan projede üzerinden fabrika çelik konstrüksiyon konsepti belirlenir, değişiklikler ve projeyi daha avantajlı hale getirecek eklemeler – çıkarmalar üzerinde uzlaşılır. Avan proje çizimi ile birlikte yapı birimleri ortaya çıkar ve tonaj, metraj hesabı yapılarak çelik konstrüksiyon fabrika maliyeti hesabı yapılabilir. Proje konsepti üzerinde anlaşılarak uygulama proje aşamasına geçilir ve çok iyi tasarlanmış ve dijital ortamda çizilmiş avan projeler uygulama projesine çevrilir.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Nasıl Yapılır?

Projelendirme aşaması tamamlanan çelik konstrüksiyon fabrika projesine, uygulama aşamasında da aynı titizlikle devam edilmesi gerekir. Çelik konstrüksiyon fabrika inşaatında temel kazma ve düzeltme işlemleri gerçekleştirilir. Temele projede belirlenen yerlere göre çelik kolonların konumlandırılacağı flanşlar yerleştirilir. Fabrika yapımı, çelik kolonların dikilmesi ile devam eder. Çelik konstrüksiyon üzerine genelde A çatı denilen çelik çatı sistemi uygulanarak çelik konstrüksiyon fabrika çatısı vinç yardımı ile yerleştirilir. Çelik konstrüksiyon çatı sistemleri farklı alternatiflere sahiptir.
Çelik çatının da montajı sonrasında fabrika çelik konstrüksiyonu iskeleti tamamlanmış olur. Fabrika dış cephe kaplaması istenilen malzemeden yapılabilir. Mimari tasarıma ve ihtiyaçlara yönelik kullanılması gereken malzemeler, çelik konstrüksiyon yapı içerisinde rahatlıkla kullanılabilir.

Çelik Fabrika Maliyetleri

Çelik konstrüksiyon fabrika maliyetlerinin tam olarak çıkarılabilmesi için yapılacak olan fabrika hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir.
• Yapılacak fabrikanın eni ve boyu
• Yapılacak fabrikanın yan kolon yüksekliği
• Yapılacak fabrikanın mahya yüksekliği
• İçeride gezer vinç kullanılıp kullanılmayacağı
• Tercih edilecek çatı ve duvar kaplama malzemeleri
• Diğer özel istekler vb.
Fabrika inşaatı maliyeti ile ilgili maliyet bilgisi talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fabrika kurmak, inşa etmek oldukça zahmetli ve iyi planlanması gereken zorlu bir süreçtir. Bu süreçte bizlerden Türkiye’nin her bölgesi için destek alabilirsiniz.

TURKAY PROJE MÜHENDİSLİK İNŞAAT A.Ş.

Dijital Katalog

Dijital Kataloğumuzu İnceleyin

Planlı, sistemli, güvenli, kaliteli, hızlı, yenilikçi… Turkay İnşaat’ı daha yakından tanımak için dijital kataloğumuzu inceleyin.